Księgowość online dla firm

ola
Posty: 184
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:03

Księgowość online dla firm. Dlaczego się opłaca?

Biuro rachunkowe online to jedna z trzech możliwości prowadzenia spraw księgowych naszej firmy. W porównaniu do samodzielnego rozliczania oraz korzystania z biura rachunkowego stacjonarnego jest dużo tańsza i wygodniejsza. Zobacz, dlaczego coraz więcej firm decyduj się powierzyć swoje sprawy wirtualnemu biuru księgowości.

Wirtualna księgowa a stacjonarne biuro rachunkowe

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm decyduje się powierzyć fakturowanie podmiotom zewnętrznym. Głównie wybieramy księgowość online lub stacjonarne biuro rachunkowe na miejscu. Obie formy prowadzenia księgowości mają jednak pewne ograniczenia, dlatego w zasadzie najlepszych rozwiązaniem byłaby hybryda ich obu. Dlaczego? Z prostego powodu. Sama księgowość online zazwyczaj wymaga od nas jako od przedsiębiorców samodzielnego fakturowania przy pomocy programu. Jest to czasochłonne i de facto wciąż to my się zajmujemy księgowością. A jak wiadomo samodzielne księgowanie dokumentów bez wiedzy o rachunkowości może ściągnąć na nas kłopoty.Teraz spójrzmy na stacjonarne biuro rachunkowe „za rogiem”. Wynajęcie zewnętrznych księgowych na miejscu w naszym mieście to dobre rozwiązanie, o ile mamy czas jeździć i wozić dokumenty. Wielu spraw nie da się załatwić online, pomimo iż mamy XXI wiek. Czy jest jakaś alternatywa dla tradycyjnego biura rachunkowego oraz dla księgowości online? Tak – to połączenie obu form w celu zapewnienia jak najbardziej kompleksowej obsługi firm przy pomocy narzędzi pozwalających załatwić sprawy przez internet.Źródło: http://www.postawnaswoim.pl/biznes/ksie ... ie-oplaca/
ola
Posty: 184
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:03

Jak działa księgowość online?
Księgowość internetowa polega dokładnie na tym samym co księgowość tradycyjna, z tą jedynie różnicą, że dokumentów nie przekazuje osobiście do biura rachunkowego, a przesyłasz je za pośrednictwem internetu. Do wszystkich dokumentów masz stały dostęp, dzięki czemu w razie potrzeby możesz je wydrukować.

Najprościej rzecz ujmując księgowość internetowa (online) jest narzędziem niezbędnym do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Księgowość online działa za pośrednictwem aplikacji internetowych, za pomocą których przedsiębiorca lub osoba do tego upoważniona może samodzielnie prowadzić rozliczenia firmy. Program do tego przeznaczony najczęściej udostępniany jest w modelu SaaS, co oznacza, że dostęp do niego jest możliwy po wykupieniu abonamentu. Działanie takich aplikacji jest dosyć proste. Wystarczy założyć konto i zalogować się. Akceptacja regulaminu serwisu oznacza zawarcie umowy. Następnie wprowadza się dane, na podstawie których system generuje deklaracje podatkowe lub wystawia faktury - wszystko oczywiście odbywa się pod nadzorem pracowników biura księgowego.

Aplikacje do księgowości online oferują przede wszystkim:

generowanie dokumentów takich jak faktury, rachunki, deklaracje podatkowe, deklaracje ubezpieczeniowe, które będą gotowe do wydruku lub nawet przesłania do Urzędu Skarbowego, czy ZUS-u pocztą elektroniczną
tworzenie baz danych i ewidencji
obliczanie składek i zobowiązań podatkowych
prowadzenie księgi przychodów i rozchodów
system magazynowy
moduły kasa/bank
kadry i płace
analizy
Oprócz dostępnych funkcji w samych systemach aplikacji, często oferują one również integracje z aplikacjami zewnętrznymi, takim jak:

kalendarz
platformy e-commerce
bankowość online
system samodzielnej windykacji
Koszty księgowości internetowej są zdecydowanie niższe od księgowości tradycyjnej. Większość serwisów do księgowości online oferuje okres próbny, który jest bezpłatny dla użytkownika. Po upływie tego okresu, w celu dalszego korzystania z aplikacji należy wykupić abonament, który wysokością różni się w zależności od wybranego oprogramowania.

Dla kogo jest księgowość internetowa?
Księgowość internetowa (online) dedykowana jest przede wszystkim małym przedsiębiorstwom, które chcą zaoszczędzić i zmniejszyć koszty prowadzenia działalności i w dużej mierze prowadzą rozliczenia sami. W szczególności dotyczy to przedsiębiorców, którzy prowadzą księgowość uproszczoną (w oparciu o metodę ryczałtową albo podatkową księgę przychodów i rozchodów). W takich przypadkach jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ daje przedsiębiorcy wiele możliwości. Dla większych firm, w których księgowość jest rozbudowana, również dostępne są już oprogramowania umożliwiające rozliczania onlie, chociaż większość z nich woli korzystać nadal z księgowości tradycyjnej.

Źródło: https://6krokow.pl/jaki-rodzaj-ksiegowo ... dla-firmy/
ola
Posty: 184
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:03

Jak działa księgowość online cz.2


Rodzaje księgowości internetowej
Prowadzenie księgowości firmy online, daje możliwość skorzystania z kilku wariantów:

samodzielne prowadzenie księgowości w aplikacji online - polega to na tym, że możesz prowadzić księgowość samodzielnie w aplikacji, w której dodajesz koszty, wystawiasz faktury, generujesz księgę przychodów i rozchodów oraz deklaracje podatkowe gotowe do złożenia w urzędach. Program bardzo ułatwia rozliczanie, ponieważ automatycznie:

- zapisuje każdy przychód w księdze przychodów i rozchodów przy wystawianiu faktur przychodowych
- podaje kwoty składek ZUS
- generuje rejestry i inne ewidencje
- wylicza kwoty podatków do opłacenia

księgowość online obsługiwana przez profesjonalnych księgowych - w takim przypadku będziesz miał dostęp do aplikacji, ale nie będziesz musiał obsługiwać jej samodzielnie. Takie rozwiązanie zwolni Cię z obowiązku rozliczeń, ale będziesz miał do nich dostęp. Rozliczenia przejmuje na siebie biuro księgowe.

księgowość online w polskich bankach - niektóre banki oferują księgowość internetową, która polega na połączeniu bankowego konta firmowego z narzędziem kasowym, które można obsługiwać z serwisu banku. Pozwala to na swobodne zarządzanie i kontrolę rozliczeń finansowych. Niektóre banki oferują usługi księgowe w różnych wariantach, co pozwala na dopasowanie usług do swoich potrzeb.

Korzyści z korzystania z księgowości online
Księgowość internetowa z pewnością przeważa ilością swoich zalet nad księgowością tradycyjną.

każdą sprawę księgowo-finansową można załatwić bez wychodzenia z domu i jest to dostępne przez całą dobę
księgowość online jest zdecydowanie tańsza od księgowości tradycyjnej
nie ma konieczności śledzenia zmian w prawie podatkowym, ponieważ właściciele serwisów dbają, aby wszystko na platformie było aktualne
aplikacja jest dostępna w przeglądarce, dzięki czemu nie trzeba jej instalować na komputerze i aktualizować
dane osobowe są dobrze zabezpieczone
aplikacje są proste w obsłudze
Jedyne, czego wymaga internetowa księgowość online to samodzielność przedsiębiorcy, który będzie musiał poświęcić trochę czasu na wprowadzenie danych do systemu.

Dostępne programy do internetowej księgowości online
Aktualnie dostępnych jest wiele aplikacji umożliwiających prowadzenie księgowości online. To, jaki system wybrać, będzie jedną z kluczowych decyzji, gdy zdecydujesz się prowadzić księgowość przez internet. Przy wyborze odpowiedniego dla siebie systemu księgowości internetowej musisz wziąć pod uwagę następujące elementy:

prowadzenie ewidencji, czyli czy system umożliwia prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, rejestr sprzedaży i zakupów VAT
wystawianie faktur
szybkie pobieranie danych klienta, czyli pobieranie danych za pomocą numeru NIP
obliczanie składek ZUS
generowanie deklaracji na podstawie automatycznych obliczeń
prowadzenie rejestru osób zatrudnionych wraz z możliwością wystawiania umów cywilnoprawnych i generowanie rachunków
CRM, czyli zarządzanie kontaktami z klientami
księgowanie środków trwałych, ewidencji przebiegu pojazdów
monitorowanie stanów magazynowych
zestawienia obrotów przedsiębiorstwa
przejrzystość strony
cena

Źródło: https://6krokow.pl/jaki-rodzaj-ksiegowo ... dla-firmy/
Tomek Ś

Do usprawnienia funkcjonowania swojej firmy polecam wam Firmao CRM, który posiada funkcje księgowości i integruje się z np. Symfonią. Teraz na ich stronie http://firmao.pl/ds jest darmowy okres próbny więc możecie sobie przetestować funkcjonalności Firmao.
ODPOWIEDZ